Ilaçlama YöntemleriKOKULU ILAÇLAMA

Kokulu ilaçlama Haserelerin yogun olarak görüldügü yerlerde kokulu ilaçlama yapilmalidir. Kokulu ilaçlama sivi sekilde püskürtme yöntemiyle yapilmaktadir. Kokunun yayildigi tüm alanda yasayan hasereler solunum yoluyla temas ettikleri ilaçla hizli bir sekilde etkilesim saglarlar . Kokulu ilaçlamada kisa zaman içinde sonuç alinir. Ilaçlamaya baslamadan önce gida maddelerinin açikta olmamasi veya ilaçla temasa geçmeyecek sekilde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Bu ilaçlamada mekaniniz en az 2 saat kadar kapali kalmalidir. Kokulu ilaçlama yapilan mekanda ekiplerimiz disinda hiç bir canlinin bulunmamasi gerekmektedir.Kokulu ilaçlama,insanlarin ve evcil hayvanlarin sagligi için çok dikkatli yapilmasi gereken bir yöntemdir. Ilaçlanan alani kullanima açmadan önce 1 saat kadar havalandirarak günlük yasantiniza devam edebilirsiniz.

KOKUSUZ ILAÇLAMA.

Kokusuz ilaçlama sivi sekilde püskürtme yöntemiyle yapilmaktadir.Bu ilaçlama yöntemi haserenin muhtemel yürüyüs yollari üzerine uygulanir. Hasereler ilaca temas ettikleri anda zehri vücuduna emerler ve ölürler.Ilaçtan etkilenen hasereler yuvalandiklari yerlerde ölmeleri durumunda bu haserenin diskisi veya ölüsünü yiyen diger hasereler de ilaçtan etkilenirler.Bu ilaçlama yöntemi kokulu ilaçlamaya oranla zamanla etkili olmaktadir.Yaklasik bir hafta on gün ortamda böcek görülebilir,bunlarinda ilaçla temasiyla kesin sonuç alinir. Bu süreç içinde 3 gün kadar islak temizlik yapilmamasi önerilir,amaç ilacin yüzeyde daha uzun süre kalmasi ve daha çok hasereye temas etmesi.Kokusuz ilaçlama yapilirken ve yapildiktan sonra evinizden, isyerinizde, belirli mekândan ayrilmaniza gerek yoktur. Ayni zamanda diger ilaçlamalarda oldugu gibi insan sagligina bir zarari olmamakla çevreye de zarar vermez. Günün herhangi bir saatinde çalistiginiz zamanda bile yapilabilir sadece ilaçlama esnasinda açikta gida bulundurulmamalidir.Periyodik ilaçlamalarda daha çok kullanilir.

ULV CIHAZLI SISLEME
Yogun haserenin bulundugu ortamlarda ve sinek ilaçlamasinda ,ilaçlar ulv cihazi kullanilarak gaz halinde püskürtülmesiyle yapilir. Ulv makineleri ile ortamda ilaç 0.03 mm çapindaki damlaciklar halinde püskürtülerek haserelerin girebilecegi ve yasamis oldugu her yere ,yuvalarina ilaç temas etmis olur. Çok etkili bir yöntemdir. Ilaçlamanin yapildigi ortam 2 saat civarinda kapali tutulur, kullanima açmadan 1 saat kadar havalandirma yapmak gerekmektedir.ür.


JEL ILAÇLAMA
Jel ilaç,haserenin geçecegi ve yasayacagi alanlara belirli mesafelerde mercimek büyüklügünde birakilarak haserenin ilaci yemesi saglanir. Ilaci yiyen hasere yuvasina döner ve orada ölür, diger böceklerde bu böcek leslerinden beslenirler.Böcegin ölüsünü yiyen diger böceklerde ilaçtan etkilenir ve bu sistem zincirleme olarak devam eder.Jel ilacin gidalara, evcil hayvanlara, bitkilere ve insan sagligina hiçbir zarari yoktur.Evinizde gida isletmelerinde vb. alanlarda rahatlikla yaptirabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz uygun araçlarla mekanin her bölgesine jel ilaçlama hizmeti vermektedir. Bu uygulama sadece evlerde degil birçok alanda kullanilmaktadir. Restaurant, isyeri, otel,gida imalathaneleri,konut vb. yerlere de bu hizmet güvenli bir sekilde yapilmaktadir.Hamam böcegi, kalorifer böcegi, oryantal hamam böcegi, amerikan hamam böcegi için en etkili yöntemlerden biridir. Her ilaçlama çesidi gibi jel ilaçlama yöntemi de bu böcekler ve bunlarin gruplarini tamamen ortadan kaldirir.

. Evcil hayvanlar için zararli degildir.
. Jel ilaçlamanin Kokusu yoktur.
. Jel ilaçlamada kapi ve pencerelerin kapatilmasina gerek yoktur.
. Jel ilaçlamada evden ayrilmaniz gerekmez.
. Jel Ilaçlama öncesinde hazirlik yapmaniza, ilaçlama sonrasi temizlige gerek yoktur.
. Uzun süre etkisini devam ettirir.
. Çevre ve insan sagligi üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yoktur.
Aksine çok uygun bir yöntemdir hamam böcegi,kalorifer böcegi,için önerimiz jel ilaçlama yöntemidir.