Alman hamam böceği IlaçlamaAlman hamam böceği ILAÇLAMASI

Alman hamam böceği HAMAM BÖCEĞİ İLE MÜCADELE Hamam böceği ile mücadele çok önemlidir. Hamamböceği çok çabuk çoğalan ve birçok hastalık bulaştıran bir böcek olduğu için bunlar ile mücadele şarttır.
Hamam böceği ilaçlama işi çok önemlidir. Hamam böceği ilaçlandığı zaman ilaçlar yumurtaya kesinlikle etki yapamaz. Bu bakımdan hamamböceği ilaçlaması 20 - 25 gün sonra tekrarlanmalı çünkü hamamböceği yavruları takriben 15 gün sonra yumurtadan çıkarlar.
Hamamböceği sorunu elle öldürmekle bitmez.Hamamböcekleri insanlara birçok hastalığı bulaştırdığı için bir an önce müdahale edilmedir. Hamamböceği (kalorifer böceği) ile mücadele için mutlaka ilaçlamafirması ile irtibata geçin.
İlaçlama sektöründe konusunda uzman olan şirketimiz 7 gün 24 saat kesintisiz hizmetinizdedir. Lütfen hemen şimdi bizi arayın, sizeilaçlama konusunda yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. HAMAMBÖCEĞİ (KALORİFER BÖCEĞİ ) İLE İLGİLİ SORULAR 1 - HAMAM BÖCEKLERİ NE YER? Hamam böceği açıkta bulunan her türlü yiyeceği yerler. Hamam böceği, ölmüş her türlü böceği yer. Hamamböceği beslenmesini genellikle gece yapar.
Evlerimizde hamam böcekleri aynı zamanda giyeceklerimizi de kemirerek zarar verirler. Hamamböceklerinin evin dışında, ormanda yaşayanları organik besinleri tüketirler. 2 - HAMAM BÖCEĞİ NASIL ÇOĞALIR? Hamamböcekleri yumurta ile çoğalırlar.Hamamböceği ömründe 1 defa çiftleşir.Hamamböceği bu çiftleşmeden sonra her yıl 4- 6 defa yumurta bırakır ve
her defasında 100'lerce yumurta bırakır. Hamam böceği yumurtasını evlerde kuytu yerlere, duvarlardaki yarık ve çatlaklara bırakır. Hamamböceği yavrusu
yumurtadan yaklaşık 15 - 20 gün sonra çıkar. Bu bakımdan çok çabuk çoğalırlar. 3 - HAMAM BÖCEĞİ YAŞAM ALANI NERELERDİR? Hamamböceği ormanlık alanlarda ve nemli ortamlarda bulunur.konutumuzdaysahamam böceği lavabo altlarında, evin mutfağında, evin bodrumunda,
çatı katlarında hatta yatak odalarında bile her mekanda bulunurlar. 5 - HAMAMBÖCEĞİ NE KADAR YAŞAR? Hamamböcekleri yaklaşık olarak 2 - 2,5 yıl kadar yaşarlar.Hamamböceklerinin sürekli ürediğini düşünürsek ortamda sürekli yumurta olur.
Hamamböceğinin yaşam koşulları ve mücadele yöntemleri hamamböceğininyaşam süresini belirler. 6- HAMAMBÖCEĞİ NE ZAMAN GÖRÜLÜR? Hamamböceğine her mevsimde rastlanır. Yaşam koşulları ne olursa olsun hamamböceğini görmek olasıdır. Hamamböceği görüldüğü zaman mutlakailaçlama
firmamıza müracaat edin. Biz ilaçlamaşirketi olarak size böceksiz rahat bir yaşam ortamı sunarız. 7- HAMAMBÖCEĞİ ÜZERİNDE GEZİNDİĞİ YİYECEKLERE ZARARLARI NELER OLUR? Hamamböceği üzerinde gezindiği ve besinlerden yiyerek tükettiği yiyecekleri bozarlar. Hamamböceği birçok yiyeceği ve içecekten beslendiklerinde
geriye bıraktıkları artıklardan dolayı bu besinleri bozarlar. Gıda zehirlenmelerin birçoğu buhaşerelerden kaynaklanır. 8- HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMADA HANGİ İLAÇLAR KULLANILIR? Hamam böceği ilaçlamada böceğin yoğunluğuna bağlı olarak farklı ilaçlar kullanılır. Hamamböceği yoğunluğu az ise jel ilaçlar kullanılır.
Fakat böcekyoğunluğu fazla ise sıvı ilaçlar kullanılarak bu haşereye kesin çözüm bulunur Diğer türlere oranla daha küçük boyda olanhamam böceklerdir. Orijinlerının Kuzey Afrika olduğu zannedilmektedir. Hemen hemen tüm dünyaya
yayılmış bir hamam böceği türdür. Kozmopolit bir türdür. Ülkemızde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Manisa gibi büyük şehirlerimizde mevcuttur. Diğer şehirlerimizde de büyük ihtimalle bulunmaktadırlar.
Alman Hamam Böcekleri ,Koyu sarımtırak veya açık kahverenkli böceklerdir. Erkek ve dişıleriri kanatları tam olarak gelişmiştir.
Erginlerin karekteristik vasfı thoraks üzerinde iki adet kalın koyu renkli dikey bandın (koyu lekenin) bulunuşudur. Ev, hastahane, pastahane, fırın, lokanta, otel, bakkal dükkanı, manav gibi yerlerde, gıda depoları ve un fabrikalarında görülürler.
Sıcak yerlerde veya yazın çöplüklerde bile bulunurlar. Toplu halde ev içlerine dağılırlar.
Daha çok rutubetli ve sıcak yerlerden hoşlanırlar. Bitkisel ve hayvansal her türlü gıda maddesınde zararlıdırlar.