• 05077627134
  • mersinilaclama@gmail.com

Mersin Ev İlaçlama

Ev ilaçlama, pest kontrol firmaları tarafından en sık yapılan uygulamalarında başında yer alır. Birincil derecede yaşam alanları olan evlerin temiz olması; haşere ve kemirgenlerden uzak tutulması ve hijyen içermesi, sağlık açısından son derece önemlidir.

Ne var ki, hem sıcak hem de yiyecek bulunan bir alan olan evler, haşereler için ideal yaşam alanlarıdır. Bu nedenle, başta hamam böceği, karınca, gümüşçün gibi giderlerde yaşayan canlılar başta olmak üzere; kan emerek beslenen pire, tahtakurusu gibi haşereler, evlerde çok sık görülmektedir.

Bu doğrultuda ev ilaçlama işlemleri haşere ve kemirgenlerden kurtulmak için çok sık yapıldığı gibi, bu canlılara karşı önlem almak amacıyla da yapılabilmektedir.

ev ilaçlama nasıl yapılır?
Ev ilaçlama, sıvı haşere ilaçları ile ya da sıvı olmayan içerikteki ilaçlar kullanılarak farklı yöntemler ile yapılabilir. Pire, tahtakurusu, bit ve kene gibi parazitler ile mücadele için sıvı ilaçlama yapılması gerekirken; hamam böceği, fare gibi zararlılar, katı ya da jel ilaçlar ile de yok edilebilir. Bu doğrultuda, ev ilaçlama uygulamalarında kullanılacak ilaçlama tekniği, ortamdaki zararlı canlıya ve evin şartlarına bağlı olarak değişebilir.